İşin Aslı Judit ve Sonrası

26,22 ₺
4 iş günü
Kalan Ürün 4

Kitap Bilgileri

Kitap Adı
İşin Aslı Judit ve Sonrası
Çevirmen
Esen Tezel
Hamur Tipi
2. Hamur
Ebat
13,5 x 21
İlk Baskı Yılı
2019
Baskı Sayısı
1. Basım
Kitap Dili
Türkçe
Barkod
9789750846304

250 Üzeri Ücretsiz Kargo

İşin Aslı Judit ve Sonrası

 

Bir beyefendi, bir hanımefendi ve bir hizmetçi... Macaristan’ın en büyük çağdaş yazarlarından Sándor Márai, sadakat ve yalanı, gerçeği ve arzulananı, toplumsal ilişkilerdeki dürüstlüğü ve tutukluğu, sevgiyi ve ayrılığı ustalıklı bir dille anlatırken, ikinci büyük savaşa doğru yuvarlanan bir dünyada, “yaşamak” ile “var olmak” arasındaki derin uçuruma duyarlılıkla ve cesaretle eğiliyor.

Orta Avrupa’nın burjuva dünyası sessizce çökerken tutku, özlem ve gelip geçicilikle sarmalanmış bir hikâyenin keskin köşelerinde yalnızlıkla sınanan iki kadın ve bir adam: Gerçek aşk daima ölümcül müdür?

Usta yazar Sándor Márai, aşkın ne kadar ağır olabileceğini son derece büyük bir derinlikle anlatıyor; iki savaş arasındaki toplumun ahlaki portresini, eşine az rastlanır bir duyarlılıkla çiziyor.

- Stern

Günün birinde uyandım, yatağımda doğrulup oturdum ve gülümsedim. Artık en ufak bir acı çekmiyordum ve birden, doğru insan diye bir şeyin olmadığını idrak ettim. Ne yeryüzünde ne de cennette. Öyle biri, öyle tek bir kişi yok. Sadece insanlar ve her insanın içinde bir tutam doğru insan var ama kimsede, bizim diğerinden beklediği­miz ve umduğumuz şey yok. Kusursuz insan diye bir şey yok ve o mutluluk veren, harikulade tek adam aslında hiç var olmadı. Sadece içlerinde ışık kadar moloz da olan insanlar...

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Toplam 1 Yorum

4 Genel Değerlendirme

(80%)
Müşteriler bu ürünü tavsiye etti

5
0
4
1
3
0
2
0
1
0

Esila İmen
Esila İmen
11.09.2021 17:24:39

Deli keyif aldım okurken.

Yorum Yazın

Lütfen Bilgilerinizi Giriniz!
Yalnızca yorumda gösterilecektir.
Lütfen bir mail adresi giriniz!
Yalnızca doğrulama için eposta istenmektedir.
Lütfen puan veriniz.!
Yorumunuz en az 30 karakterden oluşabilir.!
Yorumunuz en fazla 500 karakterden oluşabilir.

Dünya Klasik, Roman, Edebiyat Diğer Kitapları

Favorilerim Menü
Top