Satış ve İade Koşuları

SATIŞ VE İADE HAKKINDA

Nasıl sipariş verebilirim?

Ana sayfanın sol üst tarafındaki arama imgesinden dilediğiniz ürünün aramasını gerçekleştirebilirsiniz sonuçları, ilgili sekmeleri seçerek filtreleyip, sıralayabilirsiniz.

Kitabın detay bölümünden sepete ekleyip alışverişe devam edebilir veya alışverişi tamamlayıp ödeme sayfasına gidebilirsiniz.

Üye iseniz üyeliğiniz üzerinden, değilseniz üye olmadan devam edebilirsiniz.

Teslimat Bilgileri bölümünde kişisel bilgilerinizi doldurup ödeme aşamasına geçebilir, kredi kartı ya da havale seçeneklerinden size uygun olanı seçip siparişinizi tamamlayabilirsiniz.

Havale / EFT Bilgilerimiz;

İsim – Soyisim: Sayo Kitabevi ve Ticaret A.Ş.

T. Garanti Bankası Şube: Kalamış Hesap No: 343/ 6295846 IBAN: TR33 0006 2000 3430 0006 2958 46

Hediye olarak göndermek isterseniz; kişisel bilgiler bölümüne göndermek istediğiniz kişi bilgilerini, faturamı farklı adrese gönder seçeneğini seçip kendi bilgilerinizi girip ödeme aşamasına geçebilir, kredi kartı ya da havale seçeneklerinden size uygun olanı seçip siparişinizi tamamlayabilirsiniz.

Pandemi süreci nedeniyle verdiğiniz siparişler en geç 4 iş günü içerisinde kargoya teslim edilip, kargo takip numaranız maille size iletilir. Sokağa çıkma kısıtlamalarının uygulandığı günlerde verilen siparişler, kısıtlama bitiminde en geç 4 iş günü içerisinde kargoya teslim edilecektir.

Lütfen teslimat için seçtiğiniz kargo firmasından size iletilen takip numaranızla siparişinizi takip ediniz.

Hafta Sonu verilen siparişler Pazartesi günü kargoya verilir.

Garanti ve Ürün İade Koşulları

Tüm ürünler aksi belirtilmediği takdirde üretici firmaların garantisi altındadır. Garanti koşullarının geçerli olabilmesi için kargo teslimatı esnasında ürünü mutlaka kontrol ediniz. Herhangi bir hasar gördüğünüzde tutanak tutturarak ürünü teslim almayınız. Ürün üzerinde yapılan değişiklikler, ürünün deforme olması ya da ürünün orijinal dizaynının bozulması garanti kapsamı dışındadır.

Sitemiz üzerinden satın aldığınız ürünün hatalı çıkması halinde teslimat tarihinden itibaren en geç 14 gün içerisinde kargo şirketi ile bize ulaştıracağınız hatalı ürün yenisi ile değiştirilecektir. Sipariş edilen ürün hatası müşteri kullanımından oluşmuşsa veya 14 günlük süre içerisinde ürün kullanılmışsa ürünün iade ve değişimi yapılmaz. Ürün iadesi ve değiştirme şartları olarak, 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun gereği uygulamalar esastır.

Hatalı sipariş verdiğiniz takdirde;

İade süresi 14 gündür. Kargo gönderimi müşteriye aittir. Ürün faturası, asıl nüshanın ön yüzünde yer alan Ürün İade Formu doldurularak, ürün ile birlikte Sayo Kitabevi ve Ticaret A.Ş. depo adresine gönderilmelidir.

Sayo Kitabevi ve Ticaret A.Ş.' den satın aldığınız her ürünü/ürünleri -cayma hakkı kullanılamayacak ürünler hariç olarak- , teslim veya sözleşmenin imzalandığı tarihinden itibaren 14 (on dört) gün içerisinde ürün hasarlı olmasa dahi -hiçbir gerekçe belirtmeksizin- iade edebilirsiniz.

İade için, satın aldığınız ürünün işleyişine, teknik özelliklerine ve kullanım talimatlarına uygun bir şekilde kullanmış olması tahrip edilmemiş ve bozulmamış olması ve cayma hakkına dair yazılı bildirimde bulunulması gerekmektedir.

Bu bildirimin Sayo Kitabevi ve Ticaret A.Ş.'ye ulaşmasına takiben bildirimin ulaştığına ilişkin teyit bilgisi tarafınızla paylaşılacak ve bildirimin ulaşma tarihinden itibaren 14 (on dört) gün içinde cayma hakkına konu ürünün/ürünlerin bedeli ödeme şekline uygun bir şekilde tarafınıza iade edilecektir.

İade edilecek ürünlerin mutlaka ürün faturasının orijinali ile birlikte teslimi gerekmektedir. Cayma hakkının kullanılması halinde, fatura aslının iadesi zorunludur. Ancak, fatura aslının gönderilmemesi halinde KDV ve varsa sair yasal kesintiler iade edilemeyecektir.

Ürünün/ürünlerin teslim edilmesinden sonra Mesafeli Satış Sözleşmeleri Yönetmeliği’nin 15. Maddesinin “ç” bendi uyarınca, ürün ambalajının, paketinin, bandının ve benzeri koruyucu unsurlarının açılmış olması halinde, cayma hakkı kullanılamaz.

Teslimattan kaynaklanan problemler;

Kargo teslimat sırasında ürün kontrolü yapılıp fiziki hasar mevcut ise paket kargo firmasından teslim alınmamalıdır. Kargo firmasından ürün teslim alındıktan sonra fiziki hasarlı ürün iadesi işlemi yapılamamaktadır.

Paket kabul edilmemiş ve tutanak tutulmuş ise, tutanağın sizde kalan kopyasıyla birlikte en kısa zamanda Sayo Kitabevi ve Ticaret A.Ş.’ye bildirilmelidir. Sayo Kitabevi ve Ticaret A.Ş. en kısa sürede yeni bir teslimatın gerçekleşmesini sağlayacaktır.

Üretim-Basım Hatası varsa;

Kargo gönderimi Sayo Kitabevi ve Ticaret A.Ş.’ye aittir. Ürün faturası, asıl nüshanın ön yüzünde yer alan Ürün İade Formu doldurularak, ürün ile birlikte Sayo Kitabevi ve Ticaret A.Ş. depo adresine gönderilmelidir. İade ürün Sayo Kitabevi ve Ticaret A.Ş. adresine ulaştığında, hatasız bir kopyası ile değiştirilecek veya 7 gün içerisinde ödeme iadesi gerçekleştirilecektir.

İade koşullarına dair detaylar için ‘Mesafeli Satış Sözleşmesi’nin ilgili bölümünü okuyabilirsiniz.

İade Adresi:

Sayo Kitabevi ve Ticaret A.Ş.

Acıbadem Mahallesi Acıbadem Caddesi Yeşim Apt. No:30/A

Kadıköy / İstanbul

Tel: 216 330 2 666

Fax: 216 330 2 667

Mail adresi: bilgi@sayo.com.tr

Favorilerim Menü
Top